Deye Dyd-U24A Best Small Home Dehumidifier with Touch Panel
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Usage: | Home, Commerical |
| Certification: | GS, CE |
Manufacturer/Factory & Trading Company
360° Virtual Tour
Diamond Member Since 2011
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2003-12-29
Number of Employees
604
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- DYD-U24A
- Timing Function
- Without Timing Function
- Function
- Washable Air Filter, External Drain Connect, LED Display, Bucket Full Indicator Light, Removable Water Tank, Automatic Defrost, Automatic Humidistat Control, Auto Restart, Adjustable Humidistat
- Type
- Refrigerative Dehumidifier
- Refrigerant Type
- R290
- Capacity
- 24L/Day
- Power Supply
- 220-240V~ 50Hz
- Power Consumption
- 255W
- Air Flow
- 160m³/H
- Noise Level
- 36dB(a)
- Tank Capacity
- 6L
- Operating Temperature
- 5~35°c
- Net Weight
- 12.5kg
- Transport Package
- Carton
- Specification
- 383*263*560mm
- Trademark
- Deye
- Origin
- China
- HS Code
- 8507802000
- Production Capacity
- 300000/Years
Product Description
| Model | DYD-U25A |
| Brand Name | Deye |
| Refrigerant Type | R134A\ |
| Dehumidifying Technology | Compressor |
| Capacity | 25L/D |
| Air Flow | 160m³/H |
| Power Supply | 220-240V~ 50Hz |
| Noise Level | 40dB(A) |
| Tank Capacity | 6.0L |
| Operating Temperature | 5~35°C |
| N.W | 12.5kg |
| Packing Size | 383*263*560mm |










Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Home dehumidifiers
- 21L~30L
- Deye Dyd-U24A Best Small Home Dehumidifier with Touch Panel
Related Categories
Hot Searches
More