| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Portable Air Conditioner |
| Capacity: | 12000-15000 BTU |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | DYP-A12A |
| Brand Name | Deye |
| Refrigerant Type | R32 |
| Fan Speed | 4 |
| Air Flow | 540m³/h |
| Power Supply | 220V/50Hz |
| Noise Level | 53dB(A) |
| Cooling capacity | 3500W |
| Heating capacity | 3400W |
| N.W/G.W | 29.50kg/34.50 kg |
| Packing Size | 575 × 455 × 885 mm |


Ningbo Deye Domestic Electrical Appliance Technology Co., Ltd is a wholly-owned subsidiary of Ningbo Deye Technology Co., Ltd.was founded in 2003.We are professional manufacturer of air treatment equipment that integrates research,design,production, sales,and services.The main products include the household dehumidifiers. industrial dehumidifiers,pipeline ceiling dehumidifiers,desiccant dehumidifiers, dehumidification and humidifying machines and various types of non-standard air treatment equipments.




